Vandeadvokaat Evelin Pärn-Lee

Kontakt:

Tel: +37256880567

E-mail: evelin.parn.lee@priorilaw.com

LinkedIn: Evelin Pärn-Lee

Skype: evelinparnlee


Mul on ligi 20aastane nõustamiskogemus, muuhulgas järgmistes valdkondades:

  • andmekaitseõigus,
  • intellektuaalomandiõigus,
  • keskkonnaõigus,
  • kindlustusõigus,
  • konkurentsiõigus, sh konkurentsi kahjustavad kokkulepped (sh kartellid), turgu valitsev seisund ja selle kuritarvitamine, ühinemised ja koondumised ning riigiabi,
  • riigihankeõigus, sh innovatsiooni hankimine,
  • tehnoloogiaõigus (sh tehisintellekt) ja üldine IT õigus,
  • sotsiaalõigus.

Mul on Tartu Ülikooli õigusteaduste magistrikraad (1999) ning Helsingi Ülikooli Euroopa ja võrdleva õiguse magistrikraad (LL.M) (2000). Olen TalTechi majandusteaduskonna doktorant ning oma doktoritöös uurin Euroopa Liidu riigiabi reeglite mõju teadus- ja arendustegevusele ning innovatsioonile. Lisaks konkurentsiõigusele tegelen tehnoloogia- ja andmekaitseõiguse, kindlustus-, keskkonna- ning sotsiaalõigusega, nendes valdkondades on ka minu peamised publikatsioonid (vt lähemalt siit) Väljaspool Eestit olen ennast täiendanud erinevates ülikoolides ja teadusasutustes: Saksamaal (Hamburgi Ülikool (1997), Trier’i Euroopa õiguse akadeemia (2009), Hertie School of Governance (2015)) ning Inglismaal (King’s Colledge (2005). Lisaks akadeemilistele loengutele TalTechis ja Tartu Ülikoolis astun aeg ajalt üles ka esinejana avalikel loengutel ja konverentsidel ning viin läbi koolitusi.

Tänu oma kogemustele töötades ettevõtte juristina, riigisektori organisatsiooni õigusosakonna juhina ning vandeadvokaadina oskan asju vaadata eelkõige kliendi seisukohast ja mõistan seeläbi paremini kliendi tegelikke vajadusi ja ootuseid. Olen nõustanud nii rahvusvahelisi globaalselt tegutsevaid suurkorporatsioone, riigiasutusi kui ka väike- ja keskmise suurusega ettevõtjaid. Minu kogemuste pagas sisaldab nii klassikalist õigusnõustamist, nii poliitikate kujundamist ja elluviimist, samuti suhtlemist ja esindamist Euroopa Komisjonis ja muudes Eesti ja välismaa asutustes.

Valdan lisaks eesti keelele vabalt saksa ja inglise ning suhtlustasandil vene keelt.